Isiklik areng, Andero Keronen

Personaalne areng läbi Andero Keroneni silmade

Kui rääkida personaalsest arengust, siis sageli mõeldakse sellele kui tõsisemale ja pühendunule teekonnale. Andero Keronen on tuntud coach ja superviisor, kes oskab kombineerida professionaalsust ja elu mitte liiga tõsiselt võtmist, et saavutada muljetavaldavaid tulemusi. Selles artiklis vaatleme personaalse arengu erinevaid aspekte läbi Andero Keroneni toreda ja samas tõsiseltvõetava lähenemise.

Alguspunkt: “Kuidas ma üldse siia sattusin?”

Esimene samm personaalses arengus on sageli äratundmine, et on aeg muutuda. Andero Keronen ütleb, et see hetk on tihti sarnane tunnetega, mis tekivad siis, kui sa avastad end teises toas, mõistes, et sa ei mäleta, miks sa sinna tulid. “See hetk, mil sa mõistad, et oled eksinud, on tegelikult suurepärane alguspunkt,” naljatleb Andero. “See tähendab, et sa oled valmis uuteks avastusteks ja õppimiseks.”

Eesmärkide seadmine: “Kas ma tõesti tahan seda?”

Eesmärkide seadmine on isikliku arengu nurgakivi. Ent Andero soovitab läheneda sellele küsimusele kergelt ja lõbusalt. Mõtle sellele nagu oma toidupoe nimekirjale. Mõnikord paned sinna asju, mida sa tegelikult ei taha või ei vaja. Sama kehtib ka eesmärkide kohta. Oluline on teada, mida sa tõesti tahad, mitte lihtsalt seda, mida kõik teised tahavad. Oma eesmärgid tasub kirjutada üles ja siis need üle vaadata. Kui sa avastad, et mõni eesmärk paneb sind naerma või tundub naeruväärsena, siis võib-olla on see signaal, et see ei ole päris õige eesmärk sinu jaoks.

Eneseanalüüs: “Kas ma olen tõesti see, keda arvan end olevat?”

Eneseanalüüs on sageli keeruline ja väljakutseid pakkuv protsess, kuid selles saab näha ka huumorit. Kas oled kunagi mõelnud, et oled nagu sibul, täis kihte? Ja iga kord, kui ühe kihi eemaldad, ajab see sind nutma? Aga see ongi eneseanalüüs. Sa pead olema valmis nägema ennast erinevatest vaatenurkadest ja avastama uusi kihte, isegi kui need vahel pisaraid silma toovad. Võta aega, et iseendaga tuttavaks saada, ja ära võta seda liiga tõsiselt. Ole valmis naerma oma vigade üle. Need teevad sinust selle, kes sa oled.

Eneseväärtustamine: “Kuidas ma saan olla nii imeline?”

Eneseväärtustamine on sageli keeruline, eriti neile, kes kipuvad olema liiga enesekriitilised. Siin saab välja tuua lihtsa, kuid tõhusa tehnika: Vaata peeglisse ja ütle endale, kui imeline sa oled. Isegi kui sa endale naeruväärsena tundud, tee seda ikkagi. Eneseväärtustamine nagu lihaste treenimine: mida rohkem sa seda teed, seda tugevamaks see muutub. Ja kui sa end tõesti hästi tunned, siis miks mitte teha üks väike tants peegli ees? See võib tunduda rumalana, aga see tõesti töötab!

Tagasilöökidega toimetulek

Personaalse arengu teekond ei ole kunagi sirgjooneline. Tagasilöögid ja väljakutsed on paratamatud. Aga neile saab samuti läheneda huumoriga. Kui midagi läheb viltu, ära lase sellel end masendusse viia. Mõtle sellele kui ühele koomiksile, kus tegelane astub banaanikoori peale ja kukub. See võib olla valus, aga see on ka osa elust. Tagasilöökidest õppimine on oluline ja et iga kord, kui sa kukud, saad sa ka midagi uut teada. Ja kui sa suudad sellele tagasi vaadata ja naerda, oled sa juba palju õppinud.

Kogukonna ja toetuse tähtsus: “Kas me tõesti vajame teisi inimesi?”

Personaalse arengu teekond ei pea olema üksildane. Mõnikord on lihtsalt vaja kedagi, kes kuulaks ja naeraks meie naljade üle. Tugivõrgustiku olemasolu – sõbrad, pereliikmed, kolleegid – võib pakkuda vajalikku tuge ja innustust. Professionaalse toe otsimine, näiteks coachid ja superviisorid, võib samuti olla kasulik. Samuti võib osalemine grupiaruteludes või töötubades olla lõbus ja hariv.

Õppimine ja areng: “Kas tõesti on vaja alati õppida?”

Õppimine ja areng on pidev protsess. Elu võib võrrelda lõputu kooliga, kus alati on midagi uut õppida ja avastada. Olgu see uus oskus, hobi või mõtteviis, alati tasub olla avatud uutele võimalustele ja mitte karta vigu. Vead on parimad õpetajad ja kui suudad nende üle naerda, on see veelgi parem.

Personaalne areng võib olla lõbus

Personaalsele arengule võib läheneda humoorikalt ja samas tõsiseltvõetavalt. Isiklik areng ei pea olema ainult tõsine ja raske töö, vaid see võib olla ka lõbus ja nauditav teekond. Õpetused ja nõuanded, mis aitavad leida tasakaalu professionaalsuse ja kergemeelsuse vahel, muudavad arengu protsessi nauditavamaks ja motiveerivamaks. Nii et järgmine kord, kui mõtled personaalsele arengule, võta hetk, et naerda ja nautida teekonda.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga