kuldkõrvarõngad

Kuldkõrvarõngad

Kuldkõrvarõngad soodsate hindadega!

Vaadake sooduspakkumisi kvaliteetsetele kuldkõrvarõngastele tuntud Eesti ja välismaa ehtebrandidelt.s

Kasutatud kuldehted

Kasutatud kuldkõrvarõngad ja kuldehted!

Lai valik erinevaid kasutatud kuldehteid parima kvaliteediga ning soodsa hinnaga. Vaata pakkumist.

Sokolov kõrvarõngad

Lai valik erinevaid Sokolov ehteid

Vaadake erinevaid Sokolov ehteid ning kuldkõrvarõngaid. Võrdluses on lai valik kvaliteetseid kuldehteid.

Kuldehted

Vaadake millised on populaarseimad kuldehted ning tutvuge erinevate kuldehete stiilidega.

Kuldsõrmused

Kuldsõrmused sobivad peaaegu iga riietuse juurde! Loe lähemalt kuldsõrmustest.

Kulla kokkuost

Vaata kuidas toimib kulla kokkuost ning kuskohast saada kulla eest parim hind

Kuldehted info

Teid huvitavad erinevad kuldehted? Vaadake, millised on populaarseimad kuldehted ning nende eripärad.

Kuldehted ja laenud

Järgnevalt saate lugeda lühiülevaadet, kuidas saada laenu kuldehete tagatisel ning üldiselt laenudest ning kullast. Kirjutame põgusalt, millega peaksite arvestama, kui tahate saada laenu kuldehete tagatisel ning seda, millised on alternatiivid ehk tagatiseta laenud.

Laenu kuldehete tagatisel saab reeglina pandimajast või lombardist, aga erandina võib saada kuldehete vastu laenu või isegi oma kuldehted maha müüa mõnele juveliirile või ehtekunstnikule.

Lisaks sellele, et kirjutame erinevatest laenamise võimalusest, kirjutame lühidalt ka kullast endast ning näiteks sellest, miks kuldehetesse investeerimine võib olla kasulik. Tasub meeles pidada, et tegemist pole finantsnõuga, meie poolt avaldatud postituses on tegu ainult arvamusega, mis on subjektiivne ning juhul, kui otsite adekvaatset nõu investeerimise alal, peaksite kindlasti pöörduma selleks oma ala spetsialisti poole.

Kulla väärtus

Kuld on olnud ülemaailmne rikkuse sümbol alates kirjapandud ajaloo algusest. Muistsed tsivilisatsioonid pidasid väärismetalli auastme ja võimu sümboliks selle ilu ja harulduse tõttu. Kulda kasutati kaunistuste, ehete ja varajaste rahaliikide valmistamiseks.

Kulla kinnisidee on aastatuhandete jooksul praktiliselt muutumatuna püsinud. Kuigi enamik rahasüsteeme ei ole enam kullaga tagatud, nähakse metalli kui riskimaandust fiat-valuutade vastu, mis toetuvad oma suhteliste väärtuste säilitamiseks usule. Erinevalt valuutadest on kulda piiratud koguses, mida ei saa kunstlikult suurendada ja mis on säilitanud oma sisemise väärtuse.

Kulla atraktiivsus on muutnud selle ahvatlevaks varaks neile, kes otsivad riskide hajutamist ja hinnavahet. Kulda saab osta mitmel viisil, nii isiklikuks kasutamiseks kui ka investeeringuks. Paljude arvates on see ka tugisammas majandusliku ebastabiilsuse, sõja, inflatsiooni ja globaalse ettearvamatuse vastu.

Investeerimine kuldehetesse

Kuigi investeerimiseks on populaarsemad puhtast kullast tooted, siis võib ka investeerimise eesmärgil osta kulda, mida saab kanda. Samuti võib raha paigutada kuldehtesse, mida keegi on kunagi kandnud, kuid see on saanud kahjustada. Kullast ehetesse investeerimine kätkeb endas aga palju riske, mida puhtasse kulda investeerides ei ole.

Esiteks peab olema ehete ostmisel ettevaatlik, kuna kõiki kasutatud ehteid ei müü ausad edasimüüjad. Autentsus pole oluline ainult sulle ostjana, vaid see on oluline kõigile, kellele proovid ehet hiljem edasi müüa. Seetõttu on oluline osta investeerimisehteid usaldusväärselt edasimüüjalt ja hankida autentsuse tõestamiseks võimalikult palju dokumente.

Ehetesse investeerimise juures peab arvestama, et maksad lisaks kulla kui metalli väärtusele ka teatud summa juurdehindluse. See oleneb puhtalt sellest, milline ettevõte ehted kujundas ja valmistas. See võib olla 20%, kuid võib küündida ka mitu korda suuremaks, kui väärismetalli toorväärtus. Seetõttu sobivad investeerimiseks lihtsamad ja vähem käsitööd nõudnud kuldehted. Näiteks lihtne kuldkett või käevõru võib olla võrdlemisi väikse juurdehindlusega.

Samuti peaksid olema teadlik oma ehete puhtusest ehk neis sisalduvast kulla protsendist. Kulla puhtus arvutatakse karaati alusel, 24 karaati on peaaegu 100% kulda. Ka kõige puhtam kuld on 99,99% protsenti kuld. Kullatööstuses ei ole võimalik täielikult kõiki lisaaineid kullast eemaldada ja väita, et tegu on 100% puhta kullaga. Suur osa ehetest on valmistatud 58,5% kullast. Madalam puhtusaste vähendab ehte sulamisväärtust või ehte komponentide toorväärtust, kui see sulatatakse puhtaks kullaks.

Kuldehted päranduseks

Ehted võimaldavad kullainvestoritel saada naudingut oma investeeringute kandmisest. Ehete koguväärtuse suurendamiseks kombineeritakse kulda sageli teiste väärisjuveelide ja metallidega. Ehted antakse sageli edasi perekonna pärandina. Pärandamine lisab ehtele emotsionaalset väärtust, mis ületab sageli teose sisemise väärtuse.

Kui tahad osta kullast ehteid pikaajalise investeeringuna, ei ole ehted ideaalne valik, sest hind ületab tavaliselt sulamisväärtust. See tuleb ehtesse panustatud töö kvaliteedist ja müüja juurdehindlusest. Enne ehete ostmist kontrolli alati kulla puhtust, et veenduda, et sa ei maksa 18-karaadise ehte eest, kui saad ainult 14-karaadise eseme. Enamik kodukindlustuspoliise katab ka ehteid, mis on kasulik nende kadumise või varastamise korral. Siiski võiksid kaaluda kindluse mõttes täiendava kindlustuse tegemist.

Millist kulda osta investeerimiseks?

Kõik sõltub sellest, miks kulda ostad. 22 karaati on hea valik, kui soovid nii ehet kui ka investeeringut. Kui investeerida ehetesse, arvatakse eseme müümisel maha tootmiskulud ja jäätmed. Kullast ehetel on alati suurem tootmiskulu kui investeerimiskullal ehk kullaplaatidel -kangidel või puhtast kullast müntidel. Investeerimiskulla müüjaid huvitab lihtsalt brutokasum ja kulla hetkehind.

Laenud ja kuld

Rääkides laenudest on paslik alustada sellest, milliseid laene üldse pakutakse. Peamiselt jagunevad laenud kaheks erinevaks kategooriaks, milleks on tagatiseta laenud (kiirlaen, väikelaen, tarbimislaen, ärilaen, tagatiseta autolaen jne) ning tagatisega laenud (hüpoteeklaen, kodulaen, tagatisega autolaen jne).

Tagatiseta laenud on sellised, kus teile pakutakse laenu ning tagatiseks jääb teie lubadus ehk teie nõusolek, et te maksate raha tagasi või riskite sellega, et võite sattuda näiteks maksehäireteregistrisse. Tagatiseta laenu pakuvad paljud laenufirmad ja pangad ning erinevaid laenutooteid on mitmeid.

Millised on populaarseimad tagatiseta laenud?

Väikelaenud

Väikelaen on laenutoode, mis on kindlasti üks populaarsemaid laene üldse. Väikelaenude summad algavad juba ca 500 eurost ning võivad ulatuda kuni 25 000 euroni, olenevalt laenupakkujast, kuid enamasti jäävad kusagile 10 000 euro kanti. Väikelaene väljastatakse enamasti kuni kümneks aastaks. Kui te soovite lisainformatsiooni väikelaenudest, saate täpsemalt vaadata kodulehelt väikelaen.ee, kus on välja toodud parimad väikelaenude pakkumised ning võrreldud erinevaid laenupakkujaid.

Kiirlaenud

Kiirlaenud on samuti populaarsed laenud, kindlasti olete kuulnud väljendeid nagu „sms laen” või miskit sarnast. Kiirlaenud on tuntud oma krõbedate intresside poolest ning selline laen on mõeldud selleks, et raha saaks kiirelt kätte, aga eelduseks, et laen oleks mõistliku hinnaga on see, et kiirlaen makstakse tagasi samuti kiirelt. Vastasel juhul võib laenu kulukus olla liialt kõrge. Tutvuge kiirlaenudega lähemalt kodulehelt Parim Kiirlaen ning tutvuge erinevate laenupakkumistega.

Muud laenud

Lisaks kiirlaenudele ja väikelaenudele pakuvad mitmed laenufirmad ning pangad laia valikut erinevaid laene. Laenu antakse peaaegu igale maitsele, alates autolaenudest kuni ärilaenudeni, võimalusi on tõesti palju. Enamasti nimetavad laenufirmad või pangad oma konkreetseid laenutooteid individuaalselt, kuid peamiselt on need jaotatud nende sihtotstarbe järgi. Auto ostmiseks pakutakse autolaenu, kodus remondi tegemiseks pakutakse remondilaenu ning reisimiseks reisilaenu. Tegelikult on tegu põhimõtteliselt tavaliste väikelaenudega (ehk tarbimislaenudega).

Kui te soovite tutvuda, milliseid erinevaid laene pakutakse, siis ava Laenukompassi laenude võrdlus, kus on palju erinevaid laenutooteid ning pakkumisi, mida saate võrrelda ning vaadata.

Laenud kuldehete tagatisel

Nüüd, kui olete erinevate laenamise võimalustega tutvunud, saate paremini otsustada, milline laen on just teile parim. Kui teil on kodus seismas vanu kuldehteid või te olete otsustanud, et soovite oma kuldehted realiseerida, on laen kuldehete tagatisel kindlasti üks võimalus.

Meeles tasub aga pidada seda, et parima hinna saate oma kuldehete eest, kui te leiate neile õige ostja, kes maksab nende eest täishinda. Kui te otsustate pandimaja kasuks, peaksite kindlasti arvestama, et laenu ei anta teie ehete koguväärtuse eest, vaid ainult selle osalt. See tähendab, et viies oma ehted pandimajja ning võttes laenu oma kuldehete tagatisel annab pandimaja teile ainult mingi osa väärtuses laenu, seda sellepärast, et kui te oma ehteid õigeaegselt välja ei osta, saavad nad teie kuldehted kasumiga maha müüa.

Seega, kui te soovite võtta laenu kuldehete tagatisel, tasub seda teha eelkõige sellisel juhul, kui te soovite laenu ka tagasi maksta. Vastasel juhul peaksite arvestama, et saate vaid raha vaid teatud osa väärtuses, mitte täishinda.

Kindlasti tasub ennem mistahes laenu võtmist kaaluda läbi kõik variandid ning võrrelda erinevaid pakkumisi. Samuti võivad erinevate pandimajade pakkumised teie kuldehetele suuresti erineda, kuna teie ehted või kuldesemed hinnatakse juhtumipõhiselt.